Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

Piece kaflowe to wynalazek z dalekiej przeszłości, bo pojawiły się w Europie Zachodniej już w XVIII wieku i przez setki lat służyły do ogrzewania pomieszczeń. Niektórzy pamiętają je jeszcze ze starych kamienic, kiedy po powrocie do mieszkania w zimny dzień można było się przy nich ogrzać dużo łatwiej niż przy zwykłym grzejniku.

Współcześnie, gdy rozpowszechniło się grzejnikowe lub podłogowe centralne ogrzewanie, pieców kaflowych używa się coraz rzadziej, ale nie zniknęły one zupełnie, a w ostatnich latach nawet zaczynają wracać do łask. Powrót popularności kaflowych pieców wiązać się może przede wszystkim z tym, że są one nie tylko wydajnym źródłem ciepła, ale stają się również oryginalnym i bardzo dekoracyjnym elementem wystroju pomieszczenia. Każdy piec budowany przez zduna jest inny, a dodatkowo może zostać wykonany z kafli ozdobnych oraz mających wybraną przez nas barwę, tak aby ładnie współgrał z charakterem całego wnętrza pod względem estetycznym.

Właściwości zdrowotne pieców kaflowych

Piece kaflowe są przede wszystkim ładniejsze i bardziej oryginalne niż zwykłe grzejniki czy inne formy nowoczesnego ogrzewania, ale na tym nie kończą się ich zalety. Warto wiedzieć, że tego typu piece mają wiele walorów zdrowotnych, co było nawet przedmiotem badań naukowych. Okazuje się, że dzięki swojej budowie i zastosowanym materiałom ciepło emitowane przez piec kaflowy ma bardzo pozytywny wpływ na klimat pomieszczenia. Przede wszystkim promieniowanie cieplne z pieca kaflowego ma stałe natężenie i nie powoduje konwekcyjnego ruchu powietrza z dołu do góry (jak to się dzieje przy ogrzewanie grzejnikowym), dzięki czemu nie prowadzi do unoszenia się kurzu czy innych alergenów. Dodatkowo piec pozytywnie jonizuje pomieszczenie oraz pozwala na zachowanie w nim odpowiedniej wilgotności. Dzięki tym wszystkim właściwościom poprawia się również samopoczucie przebywających w tym wnętrzu ludzi, stają się oni bardziej zrelaksowani i mają więcej energii do nowych działań.