Producent pieców kaflowych okrągłych oraz kafli kominkowych - Blog

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

GettyImages-1141010084

Wiele osób z sentymentem wspomina stare piece kaflowe. Gdy urządzają jednak swoje nowe domy, boją się, że tego typu piec będzie wyglądał w nich staromodnie i nie wkomponuje się w nowoczesną aranżację pokoju dziennego. Nic bardziej mylnego! Wystarczy postawić na piec okrągły, który będzie perfekcyjnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Rozwiązanie to jest coraz chętniej proponowane klientom przez najbardziej rozchwytywanych projektantów wnętrz!

Подробнее: Piece kaflowe wracają na okrągło!

kaflowy

 

Piece kaflowe jeszcze do niedawna usuwano ze starych mieszkań i domów, jako przeżytek, który zajmuje cenne miejsce. Czasami zastępowano je modnymi kominkami, które do wyremontowanych wnętrz wnosiły powiew luksusu. Moda jednak lubi zataczać koło a wiele osób zatęskniło do korzyści, jakie dawały poczciwe piece. Obecnie wracają one do łask i to z wielką pompą!

Подробнее: Piec kaflowy w nowoczesnym wnętrzu. Czy to możliwe?

piec kaflowy w domu ozdobny
Chociaż młodsze pokolenia nie bardzo wiedzą, jak wygląda piec kaflowy, starsze osoby wspominają je z rozrzewnieniem. Przed erą centralnego ogrzewania stare domy i mieszkania w kamienicach ogrzewały właśnie piece kaflowe, w których tańczył żywy ogień. Piece kaflowe, gdy przestały być potrzebne, zazwyczaj były usuwane z mieszkań, aby zrobić miejsce na nowocześniejsze meble. Obecnie jednak wracają do łask i to w wielkim stylu.

Подробнее: Piec kaflowy ozdobą domu. Kafle ręcznie malowane

Kuchnie kaflowe były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu i możemy pamiętać je z domów naszych dziadków i pradziadków. Kojarzą nam się z żywym ogniem płonącym pod garnkami z obiadem i pieczeniem chleba w czeluściach kaflowego pieca. Później zaczęto stosować kuchenki gazowe, elektryczne i indukcyjne jako mniejsze i nowocześniejsze, jednak od niedawna moda na kuchnie kaflowe zaczyna powracać i znów stają się one ważnym elementem kuchennej zabudowy.

Подробнее: Kuchnie kaflowe