Producent pieców kaflowych okrągłych oraz kafli kominkowych - Blog

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

kaflowy

 

Piece kaflowe jeszcze do niedawna usuwano ze starych mieszkań i domów, jako przeżytek, który zajmuje cenne miejsce. Czasami zastępowano je modnymi kominkami, które do wyremontowanych wnętrz wnosiły powiew luksusu. Moda jednak lubi zataczać koło a wiele osób zatęskniło do korzyści, jakie dawały poczciwe piece. Obecnie wracają one do łask i to z wielką pompą!

Read more: Piec kaflowy w nowoczesnym wnętrzu. Czy to możliwe?

piec kaflowy w domu ozdobny
Chociaż młodsze pokolenia nie bardzo wiedzą, jak wygląda piec kaflowy, starsze osoby wspominają je z rozrzewnieniem. Przed erą centralnego ogrzewania stare domy i mieszkania w kamienicach ogrzewały właśnie piece kaflowe, w których tańczył żywy ogień. Piece kaflowe, gdy przestały być potrzebne, zazwyczaj były usuwane z mieszkań, aby zrobić miejsce na nowocześniejsze meble. Obecnie jednak wracają do łask i to w wielkim stylu.

Read more: Piec kaflowy ozdobą domu. Kafle ręcznie malowane

Kuchnie kaflowe były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu i możemy pamiętać je z domów naszych dziadków i pradziadków. Kojarzą nam się z żywym ogniem płonącym pod garnkami z obiadem i pieczeniem chleba w czeluściach kaflowego pieca. Później zaczęto stosować kuchenki gazowe, elektryczne i indukcyjne jako mniejsze i nowocześniejsze, jednak od niedawna moda na kuchnie kaflowe zaczyna powracać i znów stają się one ważnym elementem kuchennej zabudowy.

Read more: Kuchnie kaflowe

Piece kaflowe to wynalazek z dalekiej przeszłości, bo pojawiły się w Europie Zachodniej już w XVIII wieku i przez setki lat służyły do ogrzewania pomieszczeń. Niektórzy pamiętają je jeszcze ze starych kamienic, kiedy po powrocie do mieszkania w zimny dzień można było się przy nich ogrzać dużo łatwiej niż przy zwykłym grzejniku.

Read more: Dlaczego warto mieć piec kaflowy?