Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

kaflowy-kominekPrawdopodobnie większość osób budujących swój nowy dom nie wyobraża sobie, aby nie było w nim kominka. Widok płonącego spokojnie ognia i trzaskanie drewna uspokaja i wycisza, a przede wszystkim wnosi do pokoju dziennego domową, sielską i przytulną atmosferę. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na budowę kominka kaflowego. To połączenie tradycji z nowoczesnością ma szereg zalet, które warto poznać bliżej.

 

 

 

Read more: Kominki kaflowe – alternatywa dla klasycznych kominków

Kafle

Jeszcze dekadę czy dwie temu, nikt nie wyobrażał sobie nowoczesnego domu bez kominka. Obecnie zwykłe kominki wychodzą z mody, gdyż ta, jak zwykle, zatacza koło. Do łask wrócił bowiem piece kaflowe i kominki w zabudowie kaflowej, które z rozrzewnieniem wspominają nasi rodzice i dziadkowie. Wyglądają pięknie, mają dobry wpływ na zdrowie domowników, a do tego idealnie wpisują się w trendy energooszczędnego budownictwa. Część osób nie wyobraża sobie jednak tradycyjnego pieca kaflowego w nowoczesnym, minimalistycznie urządzonym domu. A to błąd! Z pomocą przychodzą kafle wielkoformatowe, nadające piecom współczesnego stylu.

 

Read more: Kafle wielkoformatowe - co musisz o nich wiedzieć?

GettyImages-1141010084

Wiele osób z sentymentem wspomina stare piece kaflowe. Gdy urządzają jednak swoje nowe domy, boją się, że tego typu piec będzie wyglądał w nich staromodnie i nie wkomponuje się w nowoczesną aranżację pokoju dziennego. Nic bardziej mylnego! Wystarczy postawić na piec okrągły, który będzie perfekcyjnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Rozwiązanie to jest coraz chętniej proponowane klientom przez najbardziej rozchwytywanych projektantów wnętrz!

 

 

 

Read more: Piece kaflowe wracają na okrągło!

kaflowy

Piece kaflowe jeszcze do niedawna usuwano ze starych mieszkań i domów, jako przeżytek, który zajmuje cenne miejsce. Czasami zastępowano je modnymi kominkami, które do wyremontowanych wnętrz wnosiły powiew luksusu. Moda jednak lubi zataczać koło a wiele osób zatęskniło do korzyści, jakie dawały poczciwe piece. Obecnie wracają one do łask i to z wielką pompą!

 

 

 

Read more: Piec kaflowy w nowoczesnym wnętrzu. Czy to możliwe?

piec kaflowy w domu ozdobnyChociaż młodsze pokolenia nie bardzo wiedzą, jak wygląda piec kaflowy, starsze osoby wspominają je z rozrzewnieniem. Przed erą centralnego ogrzewania stare domy i mieszkania w kamienicach ogrzewały właśnie piece kaflowe, w których tańczył żywy ogień. Piece kaflowe, gdy przestały być potrzebne, zazwyczaj były usuwane z mieszkań, aby zrobić miejsce na nowocześniejsze meble. Obecnie jednak wracają do łask i to w wielkim stylu.

 

 

 

Read more: Piec kaflowy ozdobą domu. Kafle ręcznie malowane